• 1399/11/21 - 09:51
  • 1703
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

راهنمای روش تحقیق و مطالعه میان رشته ای قرآن و علوم

تالیف دکتر عباسعلی واشیان که اشاره به مطالعات میان رشته ای حوزه های نوین در دانش دارد که بیش از یک زمینه محض دانشی را مورد مطالعه قرار میدهد

مطالعات میان رشته ای ج 1: اشاره به حوزه های نوین در دانش دارد که بیش از یک زمینه محض دانشی را مورد مطالعه قرار میدهد. روش برخورد مطالعات میان رشته ای، فرصت عبور از مرزهای سنتی رشته های دانش را در راه رسیدن به نتیجه ای مطلوب در یک رشته فراهم میسازد. در یک فعالیت علمی میان رشته ای ، متخصصان دو یا چند رشته  و تخصص علمی در ارتباط با شناخت، حل یا تحلیل یک پدیده، موضوع یا مسئله معمولا پیچیده و واقعی با یکدیگر تعامل و همکاری علمی می کنند  که شناخت و فهم علمی و دقیق پدیده یا مسئله­ای پیچیده یا ناشناخته که از ظرفیت و دانش یک رشته یا تخصص خارج است، هدف باشد.هدف اصلی و اساسی از مطالعات میان رشته ای قرآن و علوم مختلف، امید به قرب الهی و عبادت در درگاه اوست که مقام بندگی در درگاه الهی هدف خلقت انسان و عالم هستی است. این کتاب دارای 13 فصل در 187 صفحه  به شرح فایل ضمیمه می باشد .

مطالعات میان رشته ای ج2: اشاره به حوزه های نوین در دانش دارد که بیش از یک زمینه محض دانشی را مورد مطالعه قرار میدهد. روش برخورد مطالعات میان رشته ای، فرصت عبور از مرزهای سنتی رشته های دانش را در راه رسیدن به نتیجه ای مطلوب در یک رشته فراهم میسازد. در یک فعالیت علمی میان رشته ای ، متخصصان دو یا چند رشته  و تخصص علمی در ارتباط با شناخت ، حل یا تحلیل یک پدیده، موضوع یا مسئله معمولا پیچیده و واقعی با یکدیگر تعامل و همکاری علمی میکنند  که شناخت و فهم علمی و دقیق پدیده یا مسئله­ای پیچیده یا ناشناخته که از ظرفیت و دانش یک رشته یا تخصص خارج است، هدف باشد. این کتاب دارای 10 فصل می باشد که در 190 صفحه تالیف گردیده است و درباره روش تحقیق در پژوهش­های میان رشته ای بنیادی، کاربردی، توسعه­ای، پیمایشی، تجربی، تاریخی، فقهی، دین پژوهی و اسلامی بحث می کند.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 39534

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید