• 1400/05/14 - 13:58
  • 6060
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
اخبار مرکز بهداشت؛

ترزیق بیش از ۱۵۰۰ دز واکسن کرونا به گروه سنی بالای ۴۰ سال

رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم از اتمام واکسیناسیون گروه سنی بالای ۴۰ سال در بخش سلفچگان خبر داد.

به گزارش معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم، دکتر باقر محمودی با اشاره به آغاز واکسیناسیون روستاییان سالمند از ۱۵ اردیبهشت‌ماه در استان قم اظهار کرد: با فراخوانی که توسط مرکز خدمات جامع سلامت امام موسی کاظم(ع) بخش سلفچگان جهت گروه سنی ۴۰ سال به بالا صورت گرفت، این گروه سنی با مراجعه در روزهای ۱۱ و ۱۳ مردادماه به این مرکز دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.
 
وی بیان کرد: واکسیناسیون روستاییان در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی به‌صورت متمرکز و در یک روز در هر روستا انجام شده و با فراخوان قبلی توسط بهورزان کلیه افراد گروه هدف در تاریخ اعلام شده برای دریافت واکسن مراجعه می‌نمایند.
 
محمودی ادامه داد: تمامی گروه های سنی اعلامی توسط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی قم که در دوره قبل موفق به دریافت واکسن نشده‌اند نیز می‌توانند در روزهای انجام واکسیناسیون مراجعه و واکسن خود را دریافت نمایند.
 
ضرورت رعایت ضوابط بهداشتی مقابله با کرونا پس از واکسیناسیون
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان قم تصریح کرد: واکسیناسیون سراسری پایان این بیماری نیست، اما از شدت بیماری کاسته و روند مرگ ومیر را کنترل می‌کند.
 
محمودی خاطر نشان کرد: به‌دلیل بالا بودن قابلیت سرایت گونه‌های جدید کرونا، افرادی که حتی واکسن کرونا را تزریق کرده اند باید همچنان شست‌وشوی مداوم دست‌ها، استفاده از ماسک و رعایت فاصله حداقل دومتری از افراد دیگر را جدی بگیرند.
انتهای پیام/
  • گروه خبری : دانشگاه,مراکز,کرونا
  • کد خبر : 46518

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید